VENDULA HORČIČKOVÁ
Naši úspěšní sportovci, kteří používají
výrobky sportifnutrition.cz

Vendula Horčičková, orientační běh, Luhačovice, Česká republika

19. ČERVENCE 1993

Vendula Horčičková (* 19. července 1993 Přerov, Česká republika) je česká reprezentantka v orientačním běhu. K jejím dosavadním největším úspěchům patří 8. místo na krátké trati na Mistrovství světa 2017 nebo 1. místo ve štafetách na Juniorském mistrovství světa 2013.

Vendula patří k ženským oporám české reprezentace v orientačním běhu. Žije v Brně, kde studuje Psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Běhá ale za oddíl v Luhačovicích. Kromě mnoha medailí z MČR (např. letos zlato z krátké i klasické tratě) má za sebou už také několik mezinárodních úspěchů.

Mimo výše zmíněného 1. místa ve štafetách na JMS 2013, také 2. a 3. místo ve štafetách a smíšených štafetách na Akademické mistrovství světa 2014 a účast na MS i ME v roce 2014, tedy už první rok v dospělé elitní kategorii. Osobním maximem je pro ni 8. místo z krátké trati na Mistrovství světa 2017.

Kariéra

Disciplína – orientační běh

Přehled medailí a úspěchů

2017
Mistrovství světa – Estonsko
Krátká trať – 8. místo
Klasická trať – 24. místo
Štafety – 8. místo
Mistrovství České republiky
Krátká trať – 1. místo
Klasická trať – 1. místo
Štafety – 4. místo

2016
Mistrovství Evropy – Česko
Krátká trať – 35. místo
Sprint – 32. místo
Mistrovství České Republiky
Krátká trať – 4. místo
Sprint – 6. místo
Družstva – 3. místo

2015
Mistrovství světa – Skotsko
Klasická trať – 26. místo
Krátká trať – 27.místo
Mistrovství České Republiky
Krátká trať – 3. místo
Štafety – 5. místo
Sprintové smíšené štafety – 6. místo
Družstva – 6. místo

2014
Mistrovství světa – Itálie
Sprint – 39. místo
Akademické mistrovství světa – Olomouc
Štafety – 2. místo
Sprintové smíšené štafety – 3 .místo
Krátká trať – 7. místo
Sprint – 10.místo
Mistrovství Evropy – Portugalsko
Klasická trať – 41.místo
Mistrovství České Republiky
Krátká trať – 1.místo
Sprint – 2. místo
Klasická trať – 3. místo
Štafety – 1. místo

2013
Juniorské mistrovství světa – Hradec Králové
Štafety – 1. místo
Krátká trať – 11. místo
Klasická trať – 11. místo
Sprint – 12. místo

Četné medaile z dorosteneckých MČR a ME v letech 2008 – 2011

„Orienťák“ spojuje rychlý běh a přesnou navigaci v náročném terénu. Každý závod se koná v jiném prostoru a běží se nová předem neznámá trať. Orienťák je primárně individuální sport. Závodí se ve sprintu (cca 12 minut běhu), na krátké trati (40 minut) nebo na klasické trati (75 minut). Konají se ale také štafetové závody. Buď běží v jedné štafetě 3 ženy, respektive 3 muži dle kategorie nebo jsou v jednom týmu 2 ženy a 2 muži při závodu smíšených sprintových štafet.

“Velmi rychle jsem si oblíbila protein z hnědé rýže. Maso nevyhledávám tak často, jak bych asi vzhledem ke svému náročnému tréninku měla. Přírodní protein je pro mě výborným řešením. Přidávám jej do smoothie po dlouhých a silových trénincích a dodává mi potřebné bílkoviny dobře stravitelnou formou.”

“Na MS jsem se kvalifikovala v roce 2017 po dvou letech a byl to jednoznačný vrchol sezóny. Příprava probíhala dobře, cítila jsem se fyzicky solidně a mapově i v zarostlých estonských lesích sebejistě. Věděla jsem ale taky, že výkon v Den D a Hodině H je ještě úplně jiné kafe a bude náročné vše skloubit a udělat správně. V prvním závodě, tedy na klasické trati, jsem hlavně na začátku ještě pociťovala nervozitu a běžela jsem dost opatrně. Postupem času jsem se více rozběhla a vypadalo to na slušný výsledek kolem 15. místa. Plány mi překazila jedna ostrá estonská větev a krvavý šrám na čele. Nakonec to dopadlo na 24. místo a lehké zklamání. Napravit chuť jsem si mohla hned za dva dny na krátké trati. Tam můžu říct, že se mi skutečně podařilo udržet nervy na uzdě a spojit všechny složky výkonu v jeden povedený závod. To samotné by mi stačilo na spokojenost, ale neskutečné 8. místo mi udělalo obrovskou radost! 🙂 Slušný standard jsme potvrdily i 8. místem ve štafetách. MS 2017 bylo určitě povedené a mám na něj moc pěkné vzpomínky.”

Bio protein z hnědé rýže je výbornou volbou pro všechny, kteří hledají bohatý zdroj bílkovin rostlinného původu. Vyrábí se zcela přírodními postupy za pomoci mokrého mletí. Poté následuje fermentace, filtrace a enzymatické zpracování pro oddělení bílkovin a vlákniny ze zrna rýže. Je velmi dobře stravitelný. Jeho aminokyselinový profil je podobný mateřskému mléku. Díky vysokému obsahu bílkovin a obsahu všech esenciálních aminokyselin je protein z hnědé rýže ideálním doplňkem vegetariánské a veganské stravy. Je hypoalergenní a můžou jej konzumovat osoby s intolerancí laktózy, vajec nebo sóji. Současně je vhodný pro sportovní výživu díky vysokému obsahu BCAA. Bio protein z hnědé rýže je bez GMO a je hypoalergenní, kompletně bez mléka a laktózy.

Chcete dostávat upozornění na nové články,
novinky, prodejní akce, jakmile budou zveřejněny??
Přihlaste se k odběru našeho Newsletteru.

SPORTOVCI
NEMOCNICE
Nemocnice Boskovice