MATÚŠ BUBENÍK

Naši úspěšní sportovci, kteří používají
výrobky sportifnutrition.cz

Matúš Bubeník, slovenský atlet, skok do výšky, Holíč, Slovenská republika

14. LISTOPADU 1989

Matúš Bubeník (* 14. listopadu 1989, Hodonín, Československo) je slovenský atlet, který reprezentuje svoji zemi ve skoku vysokém. K jeho největším dosavadním úspěchům patří stříbrná medaile z Letní světové univerziády 2015 v Gwangju ve skoku vysokém, 5. místo na Halovém mistrovství Evropy 2017 v Bělehradě a 35. místo na Olympjiských hrách v Rio de Janeiru 2016.

 Matúš Bubeník je momentálně nejlepším slovenským skokanem do výšky. Účastní se prestižních mezinárodních mítinků, kde bojuje se světovou skokanskou špičkou. Jeho osobní rekord zaostává o pouhé 3 cm za historickým slovenským rekordem z roku 1988. 

Mezi své další úspěchy řadí 8. místo na Mistrovství Evropy do 23 let, 9. místo na Halovém mistrovství Evropy 2015 a účast na Mistrovství světa ve stejném roce.

Osobní rekordy

skok do výšky 231cm

Kariéra

Disciplína – skok vysoký

Přehled medailí

Letní světová univerziáda 
stříbro Gwangju 2015 skok vysoký

Mistrovství Slovenska v atletice
zlato MSR 2014 skok vysoký

zlato MSR 2015 skok vysoký

zlato MSR 2016 skok vysoký

zlato MSR 2017 skok vysoký

Halové mistrovství Slovenska v atletice
zlato HMSR 2014 skok vysoký

zlato HMSR 2016 skok vysoký

Přestože Matúš Bubeník pochází ze slovenského Záhorí, tak se trvale připravuje v Brně, kde vystudoval vysokoškolský obor Management sportu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity.

Matúš byl již od malička vysoký a talentovaný skokan, což se projevilo v jeho basketbalových začátcích. Za přestup na atletické doskočiště vděčí učiteli tělocviku na základní škole v Holíči, kde poprvé ochutnal, jaké to je vznášet se nad laťkou.

“Ke snídani mám nejraději kokosovou proteinovou müsli kaši Sportif nutrition, ke které si rád přisypu sušené ovoce, například brusinky.”

“Z proteinových tyčinek mi nejvíce chutná višňová, kterou mám rád po náročném tréninku. Obsahuje ideální poměr sacharidů, tuků a bílkovin, takže je pro mne skvělou volbou pro doplnění energie.”

Tyčinky Sportif nutrition obsahují tzv. Superfoods. Jedná se o potraviny, které obsahují velké množství antioxidantů, minerálů, vitamínů a dalších živin. V zásadě se nejedná o nic objevného, jelikož tyto potraviny tvořili základ stravy starodávných civilizací. Antioxidanty obecně podporují imunitní systém a zmírňují proces stárnutí. Při sportu jsou důležité zejména jako ochrana před oxidativním stresem uvnitř měkkých tkání. Svaly jsou při maximální zátěži vystaveny působení volných radikálů, které způsobují drobná poškození svalu. Antioxidanty tyto volné radikály neutralizují a tím pádem částečně zabraňují traumatům uvnitř svalu.

Chcete dostávat upozornění na nové články,
novinky, prodejní akce, jakmile budou zveřejněny??
Přihlaste se k odběru našeho Newsletteru.

NEMOCNICE

Nemocnice Boskovice