RAW HANDMADE
PROTEINOVÁ TYČINKA

VIŠŇOVÁ
OŘECHOVÁ
KAKAO – SKOŘICE
GUARANA – CHIA – RAKYTNÍK

—01 na výrobu používáme suroviny té nejvyšší kvality, většinu s BIO certifikací

Tyčinky jsou vyrobeny ze surovin té nejvyšší kvality, v drtivé většině s BIO certifikací. Neobsahují žádné konzervanty, přidaný cukr ani jiné přídavné látky pro vylepšení chutě, vůně či vzhledu. Věříme, že to nejlepší co do nich můžeme dát, je to co nám dává příroda ve své neupravené podobě. Proto jsme při výrobě tyčinek zvolily raw postup. Raw neboli vitariánství je postup zpracování, při kterém teplota nepřekročí 42 °C. Tímto způsobem se z kvalitních surovin dostává do těla maximální množství vitamínů a enzymů potřebných pro trávení. A právě trávení je jedním z nejdůležitějších procesů probíhajících v lidském těle, zvláště pro sportovce. Nedostatek enzymů a špatné trávení může do značné míry ovlivnit sportovní výkon.

“Bez přidaného cukru, konzervantů
a sladidel – slazeno bio datlemi.”

—02 nepřidáváme cukr a sladíme je ovocem

Důvod, proč do tyčinek nepřidáváme cukr a sladíme je ovocem, je velmi jednoduchý. Cukr v ovoci je pro tělo zcela přirozeným zdrojem energie a při dodržování rozumných stravovacích návyků se zcela minimálně ukládá do tukových zásob. Naproti tomu vysoká konzumace přidaného cukru je spolu s dalšími zlozvyky moderního životního stylu jedním z hlavních důvodů diabetu a obecně obezity v naší vyspělé civilizaci. Kdyby před vás někdo vysypal hromádku přidaného cukru, který za den zkonzumujete, asi byste se hodně divili. Přebytek cukru se ukládá ve formě zásobního glykogenu, který je důležitý jako zdroj energie pro lidské tělo, zejména u sportovních aktivit do 1 hod. Jakmile však překročí množství glykogenu kapacitu jater, tak se glykogen uvolňuje do těla ve formě mastných kyselin. A ty se právě ukládají do méně aktivních partií těla jako je například neoblíbená „pneumatika“ kolem břicha.

—03 Superfoods

Tyčinky Sportif nutrition obsahují rovněž tzv. Superfoods. Jedná se o potraviny, které obsahují velké množství antioxidantů, minerálů, vitamínů a dalších živin. V zásadě se nejedná o nic objevného, jelikož tyto potraviny tvořili základ stravy starodávných civilizací. Antioxidanty obecně podporují imunitní systém a zmírňují proces stárnutí. Při sportu jsou důležité zejména jako ochrana před oxidativním stresem uvnitř měkkých tkání. Svaly jsou při maximální zátěži vystaveny působení volných radikálů, které způsobují drobná poškození svalu. Antioxidanty tyto volné radikály neutralizují a tím pádem částečně zabraňují traumatům uvnitř svalu.

—04 alternativa přeslazených müsli tyčinek

Správně zvolená strava je spolu s dostatečnou regenerací nejdůležitějším předpokladem pro zlepšení sportovních výkonů a snížení rizika zranění. Proto doufáme, že se naše tyčinky stanou zdravou alternativou různých přeslazených müsli tyčinek, které zcela postrádají svůj původní význam. Tyčinky vyrábíme ve spolupráci s raw manufakturou Markéty Kolískové MARKOL FOOD a rozhodně doporučujeme ochutnat i její produkty, pokud máte rádi zdravý a chutný mls.

SDÍLET NA

twitter pinterest facebook